Tüyap Konfeksiyon Makine & Tekstil Aksesuar Fuarı

20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul’da düzenlenen Konfeksiyon Makine ve Tekstil Aksesuar fuarı 8 Salon 817A numaralı standımız ile katılım gerçekleştirdik.

Firmamız fuar zamanı boyunca ziyaretçilerin yoğun ilgilisi ile karşılaşmıştır.

Fuar sonunda ziyaretçilerden gelen talep ve öneriler doğrultusunda Konfeksiyon 2018 fuarı firmamıza beklentilerden daha fazla fayda sağlamıştır.

Sektörde Türkiye’de ve dünyada oluşan son teknolojileri yakından takip eden firmamız yenilikçi yatırımlarıyla birlikte fuar ve etkinliklere daha kapsamlı ve sürekli olarak katılım sağlayarak Sektörde önemli bir yerde olduğu göstermektedir.

2. ANESİAD Suriye İş Geliştirme Çalıştayı

Anesiad, Gaziantep’te Suriyeli muhalif işadamları ile “2. İş Geliştirme Çalıştayı”ını gerçekleştirdi. Çalıştay 07 Temmuz Pazar günü Şehitkâmil Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiyeli ve Suriyeli iş adamlarının katılımı ile gerçekleşti.

19 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen “Türkiye Suriye İş Geliştirme Çalıştayı”nın bir sonucu olarak organize edilen 2. Çalıştay’a Anesiad üyesi otuzun üzerinde firma katıldı. Bir öncekinden farklı olarak iş adamları ithalat ve ihracatları yaptıkları ürünleri ve kataloglarını da sergiledi.

Çalıştay’a Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Anesiad Genel Başkanı Ali Kılavuz ve yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Suriyeli İşadamları Konseyi Temsilcisi Ahmet Şeyh Vesuf, Bülbülzade Vakfı Esnaf Komisyonu Başkanı Yunus Atilla Hamallar, çok sayıda Anesiad üyesi iş adamı ve Suriyeli iş adamı katıldı.

Organizasyon dolayısı ile bir açıklama yapan Anesiad Genel Başkanı Ali Kılavuz; “Anesiad olarak gerçekleştirdiğimiz Çalıştay sayesinde üyelerimiz ithalat – ihracatını yaptıkları ürünleri tanıtma ve birbirlerini yakından tanıma imkânı buldular. Burada yaptığımız toplantıda bundan sonraki süreçte Suriyeli muhalif iş adamları ile Anesiad üyesi iş adamlarının hangi çatı altında ve nereye doğru yürüyecekleri ile ilgili gözden geçirmeler yaparak önümüze birtakım projeler koyduk.

Bu çerçevede de Suriyeli iş adamları ile Anesiad’ın ortaklaşa oluşturacağı bir platform oluşturmayı, oluşturulan bu platformu tüm Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya yaymayı, platform üyesi ülkeler arasındaki ekonomik ve ticari zenginleşmeyi sağlamayı, ahlaki ve sosyal paylaşımları arttırmayı ve birbirlerine karşı kardeşçe destek sağlamayı, iş adamlarının kendi içerisinde iç eğitimini sağlamayı hedefliyoruz. Bugün itibarı ile bu platformun ilk hedefi olarak 30 Eylülden sonra üyelerimiz ile birlikte dünya çapında ziyaretler yaparak bu ülkeleri platforma davet edeceğiz.” dedi.

2. ASKON İş Geliştirme Buluşması

1-2 Haziran 2013 tarihlerinde WoW Otel Kongre Merkezi İstanbul’da Türkiye’deki 14 ASKON şubesinin 3000’in üzerindeki üyesinin ve bu büyük potansiyele iştirak edecek yurtiçi-yurtdışı iş dünyasından 10.000 katılımcının buluşacağı “2. ASKON İş Geliştirme Buluşması” gerçekleştirilecektir. Anılan buluşma çerçevesinde, ASKON’a üye firmalar tanıtım stantlarında ve masalarında yurtiçi / yurtdışı ziyaretçiler – davetliler ile bir arada olacaklardır.

2. ASKON İş Geliştirme Buluşması kapsamında, ülkemizin dış ticaretine güçlü bir destek vermek amacıyla Ekonomi Bakanlığı tarafından ihracatta hedef ülke olarak belirlenmiş 17 ülkeden ve ihracatta öncelikli ülke olarak belirlenmiş 27 ülkeden olmak üzere toplam 44 ülkeden ticaret-ekonomi müşavirlerimiz ve ataşelerimiz beraberindeki işadamları heyetleri ile kendilerine ayrılan ülke masalarında ve yüz yüze görüşme salonlarında 2. ASKON İş Geliştirme Buluşması’nda yer alacaklardır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün ve Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın açılış oturumuyla 1 Haziran 2013 günü başlayacak 2. ASKON İş Geliştirme Buluşması, iki gün boyunca ülkemizin iktisadi dinamizmine katkıda bulunacak şekilde iş dünyasını bir araya getirirken, iş geliştirme kavramının tüm unsurlarına değinecek şekilde kurgulanmış paralel oturumların ve tanışma – iş geliştirme toplantılarının gerçekleşeceği geniş kapsamlı bir çalışmadır.

İş geliştirme hususunda ele alınması gereken üç kritik unsur olan finansal piyasalar, yatırımlar ve eğitim konularına 2.ASKON İş Geliştirme Buluşması kapsamında, 1 Haziran günü Borsa İstanbul’un ASKON işbirliği ile düzenleyeceği “Borsa İstanbul Paneli” ile finans merkezi olarak İstanbul’u ve 2 Haziran günü “Çözümle Gelen Sinerjinin Verime Dönüştürülmesi” başlığıyla ASKON Şubelerinin bulunduğu 4 ilin Valileri ve Rektörlerinin katılımı ile Anadolu’da yatırım imkanlarını ve gelişen eğitim altyapısı ele alınacaktır.

Şirketimizinde yer alacağı bu fuar katılımlarınızı bekliyoruz.

Makedonya Türk ihraç Ürünleri Fuarı

Makedonya’da, Türkiyeden gelen 54 firmanın katılımıyla gerçekleşen “Türk İhraç Ürünleri Fuarı” geçtiğimiz hafta 1-5 mart 2012 tarihleri arasında Üsküp’te katılımcılarına açıldı.

Türk ihraç ürünleri fuarına ilgi beklenenden büyük oldu.

T.C Dış Ticaret Müsteşarlığı Makedonya-Türkiye Ticaret Odası -ASKON ve Meridyen Uluslar arası Fuarcılık organizasyonunda, 1 Mart’da düzenlenen açılış töreninde Başbakan yardımcıları Abdulhakim Ademi ve Vladimir Peşevski, Devlet Bakanı Hadi Nezir, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyük elçisi Gürol Sökmensüer Türkiye Cuymhuriyeti Ticaret Müşaviri Şenol Türkyılmaz, Makedonya Dış Yatırımlar Ajansı Başkanı Viktor Mizo, Merkez Jupa Belediye Başkanı Mazlam Hasan, DEİK Makedon Türkiye iş Konseyi Başkanı Hasan Hoşben, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Başkanı Mustafa Koca, Ankara Ticaret Odası Başkan Vekili Cihangir Dursun,TİKA Üsküp Ofis Kordinatörü Mustafa Bozdemir ve çok sayıda siyasetçi ile işadamı katıldı.

Üsküp fuar merkezinde düzenlenen açılış töreninin konuşma yapan Makedonya Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı Abdulhakim Ademi Türkiye’deki iş adamları ve oda başkanları ile Türkiye’de görüştüğünü belirten Ademi, Türk işadamlarını Makedonya’da misafir etmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.

Ademi: “Bir Makedonya Vatandaşı olarak Türk ürünlerine bakış açımızı da sizlerle paylaşmak istiyorum. Yıllar önce Türk ürünleri ile Avrupa ürünleri arasında büyük kalite farkı vardı. Biz de fakir vatandaşlar olarak daha ucuz olduğu için Türk ürünlerini alıyorduk. Fakat aradan geçen onca yılda Türk şirketleri kendilerini geliştirerek Avrupa ülkeleriyle aynı standarda sahip ürünleri piyasaya sundular.” dedi. Türkiye ile Makedonya’nın siyasi ilişkilerinin iyi olduğunu belirten Ademi, ticaret hacminin büyümesi için iki ülkenin de çaba sarf etmesi gerektiğini söyleyerek konuşmasına son verdi.

ASKON Üyelerinin Ensar Derneğini ziyaretleri sırasında iki dernek arasında fikir ve iş konusunda alışveriş imkanı sağlanarak ileri ki dönemler de ikili ilişkilerin geiştirilmesi konusunda mutabakata varıldı.

Firmamızda Üsküp’deki Türk İhraç Ürünleri Fuar Standında yerini alarak gelen ziyaretçilerimize firmamız ürünleri hakkında bilgi ve numune sunumu gerçekleştirmiştir.

TOP
Whatsapp İle Bilgi Al
1