2. ASKON İş Geliştirme Buluşması

1-2 Haziran 2013 tarihlerinde WoW Otel Kongre Merkezi İstanbul’da Türkiye’deki 14 ASKON şubesinin 3000’in üzerindeki üyesinin ve bu büyük potansiyele iştirak edecek yurtiçi-yurtdışı iş dünyasından 10.000 katılımcının buluşacağı “2. ASKON İş Geliştirme Buluşması” gerçekleştirilecektir. Anılan buluşma çerçevesinde, ASKON’a üye firmalar tanıtım stantlarında ve masalarında yurtiçi / yurtdışı ziyaretçiler – davetliler ile bir arada olacaklardır.

2. ASKON İş Geliştirme Buluşması kapsamında, ülkemizin dış ticaretine güçlü bir destek vermek amacıyla Ekonomi Bakanlığı tarafından ihracatta hedef ülke olarak belirlenmiş 17 ülkeden ve ihracatta öncelikli ülke olarak belirlenmiş 27 ülkeden olmak üzere toplam 44 ülkeden ticaret-ekonomi müşavirlerimiz ve ataşelerimiz beraberindeki işadamları heyetleri ile kendilerine ayrılan ülke masalarında ve yüz yüze görüşme salonlarında 2. ASKON İş Geliştirme Buluşması’nda yer alacaklardır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün ve Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın açılış oturumuyla 1 Haziran 2013 günü başlayacak 2. ASKON İş Geliştirme Buluşması, iki gün boyunca ülkemizin iktisadi dinamizmine katkıda bulunacak şekilde iş dünyasını bir araya getirirken, iş geliştirme kavramının tüm unsurlarına değinecek şekilde kurgulanmış paralel oturumların ve tanışma – iş geliştirme toplantılarının gerçekleşeceği geniş kapsamlı bir çalışmadır.

İş geliştirme hususunda ele alınması gereken üç kritik unsur olan finansal piyasalar, yatırımlar ve eğitim konularına 2.ASKON İş Geliştirme Buluşması kapsamında, 1 Haziran günü Borsa İstanbul’un ASKON işbirliği ile düzenleyeceği “Borsa İstanbul Paneli” ile finans merkezi olarak İstanbul’u ve 2 Haziran günü “Çözümle Gelen Sinerjinin Verime Dönüştürülmesi” başlığıyla ASKON Şubelerinin bulunduğu 4 ilin Valileri ve Rektörlerinin katılımı ile Anadolu’da yatırım imkanlarını ve gelişen eğitim altyapısı ele alınacaktır.

Şirketimizinde yer alacağı bu fuar katılımlarınızı bekliyoruz.